blog

JUDr. Petr Vyroubal

Můj poslední stvořitelský počin

Jak kdysi pravil Jan Saudek, známý to fotograf, že dnes každý, kdo má díru v ……(přesně tam), chce napsat nějakou knihu. Po interním ověření, že tuto tělesnou podmínku stále splňuji, sepsal jsem rovněž knihu. Nakonec k završení mého stvořitelského počinu došlo minulý měsíc a tím se můj Ego-ušek uspokojil a naplnil.

Kniha s názvem „Už mi to docvaklo aneb Spásu v právu nenajdeš“ obsahuje eseje k mým oblíbeným právně-spirituálním tématům. Vizuál knihy obohacují a vtipně dotvářejí nápadité ilustrace klasika českého výtvarného umění Jiřího Slívy, za což mu tuze děkuji.

Jo a ještě něco. Čtením těchto esejí sice určitě posílíte svoji imunitu, ale jinak nejsou určeny jako náhrada pestré stravy. Chraňte je před vlhkem a přímým slunečním zářením. Myšlenky o životě, právu a spiritualitě není třeba brát vždy úplně vážně. V žádném případě není jejich cílem dávat komukoliv nějaké rady (to právníci mají jinak dost ve zvyku) nebo vzdělávat. Je to jen příležitost zamyslet se nad kontextem zdánlivě neslučitelných věcí života a pokusit se takto získat větší odstup od věcí vezdejších, které nás občas tíží a které se v naší „realitě“ mnohdy jeví jako nepřekročitelné dogma a konvence.

Kniha

Pokud po této knize někdo silně zatouží, lze ji koupit například v Luxoru nebo i v jiných knihkupectvích.